Спеціальність: 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»

Актуальність здобуття спеціальності

Фінанси, банківська справа та страхування – це цікава, престижна і дуже прибуткова сфера діяльності. Рейтинг цієї професії впродовж багатьох років залишається незмінно високим. Майбутній фінансист повинен мати аналітичний склад розуму, стратегічне мислення, бути відповідальним, уважним, рішучим, вміти ризикувати. Якщо Ви захоплюєтесь точним науками і з цікавістю стежите за новинами економіки і бізнесу, то професія фінансиста саме для Вас!

Спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування» охоплює всі аспекти управління фінансово-господарською діяльністю підприємств різних форм власності, здійснення фінансових операцій банківських та страхових установ: планування, формування фінансових ресурсів, їх розподілу та використання.

Особливості навчального процесу

Навчання на цій спеціальності дає студентам грунтовні знання з економічної теорії, теорії фінансів і банківської справи, світової економіки і міжнародних економічних відносин, менеджменту, маркетингу, прогнозування і планування в умовах ринку, ціноутворення, статистики, бухгалтерського обліку і аудиту, економічного аналізу. Підготовка майбутніх фахівців з фінансів, банківської справи та страхування передбачає вивчення іноземних мов і посилену комп'ютерну підготовку. В навчальному процесі використовуються мультимедійні технології, методи інтерактивного навчання, проводяться практичні заняття з елементами ділових ігор, відкриті заняття, виховні заходи, конкурси, круглі столи, предметні олімпіади, квести.

Велика увага приділяється організації та проведенню всіх видів практик: навчальних, виробничої технологічної.

Навчальні практики проходять під керівництвом провідних педагогічних працівників коледжу на базі навчальних спеціалізованих кабінетів, комп’ютерних класів, що обладнані сучасними мультимедійними засобами та підключені до кампусної комп’ютерної мережі коледжу з доступом до ресурсів мережі Internet.

База проходження практики та набуття професійних навичок

Виробнича технологічна практика орієнтована на закріплення теоретичних знань на базах підприємств різних форм власності: ДП «Радіовимірювач», ДП «Київський бронетанковий завод», ТОВ «УКРАГРОКОМ», ПАТ «Укрзалізниця» Філія «ДВРЗ», ПАТ «Київський радіозавод», ВТК «Спецштамп», Державна акціонерна холдингова компанія «Артем», ПРаТ «ЕЛМІЗ», ТОВ «ЄКО Бізнес», ТОВ «Алгоритм–Мега», ПрАТ «Березанський завод залізобетонних виробів», ТОВ «ОРКС», Держощадбанк України філія ТВБВ, ПрАТ «Лантманнен Акса», ТОВ «Глобал Трейд», ПАТ «КИЇВХЛІБ», ЦВ ПАТ «МАРФІН БАНК» та інших.

Огляд ринку праці та можливості працевлаштування

По завершенні навчання випускники спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» можуть працювати за фахом у банківських установах, фінансово-кредитних установах, органах Державного казначейства, страхових компаніях, органах фінансового контролю, незалежних аудиторських компаніях, органах соціального забезпечення, державній фіскальній службі, фінансових органах державного, регіонального і муніципального рівнів, біржах, інвестиційних фондах, економічних службах підприємств і організацій всіх форм власності, займаючи при цьому посади фінансиста, економіста з фінансової роботи, касира, брокера, дилера, працівника банку, помічника фінансиста, страхового агента, інспектора з контролю за цінами, кредитного інспектора, фінансового менеджера та інші.